Vozidla Multicar M 29, to je vysoký výkon na nejmenším možném prostoru. Díky jeho kompaktnosti, 392/130/203 cm (d/š/v) a obratnosti je vhodným pomocníkem při čištění ulic a cest.

Multicar M 29 je výkonným pomocníkem ve všech ročních období. S plynulým hydrostatickým pohonem se dvěma stupni, které lze zařadit i při zatížení, dosahuje na silnici nečekaný výkon. Při použití systému řízení všech kol potřebuje k otočení poloměr jen 3,3 m, čímž se stává ideálním také pro sečení malých pozemků či čištění malých průjezdů. K ještě efektivnějšímu využití tohoto výkonného nosiče nástaveb zvolili výrobci dieselový motor s výkonem 78kW a momentem 420 (!) Nm při 1100 ot/min se vstřikováním Common-rail. Nejvyšší povolená celková hmotnost vozidla je až 6t a přívěsu 3,5 t. Samozřejmostí je moderní panoramatická kabina v provedení „Space-Frame“, díky které je zajištěn velmi praktický výhled na okolí a na nástavby. Systém ABS pro kotoučové brzdy a pro hydrostatický pohon umožňuje dosahovat přejezdové rychlosti až 62 km/hod.

Rámová konstrukce vozidel Multicar M 29 byla koncipována pro různé nástavby. Mimo jiné také nabízí možnost instalace sací hadice, čímž je umožňuje například použití středové kombinace sekání a odsávání.
Vozidla Multicar M 29 jsou nejen kompaktní, výkonné ale také ekologické. Splňují emisní normu Euro 6. V plynule regulovatelném dopravním režimu sníží elektronické řízení otáčky dieselového motoru, tím optimalizuje spotřebu paliva a sníží i hladinu hluku. 

Multicar M29 pro transport

  • Úzkorozchodný transportér
  • S hydrostatickým pohonem

Multicar M29 pro multifunkční využití

  • Jako nosič nástaveb s širokým spektrem možných nástaveb při využití výkonné pracovní hydrauliky a velkým množstvím ovládacích okruhů.
  • Výrazná hodnota krouticího momentu pohonné jednotky 420 Nm jej předurčuje k vysokým pracovním výkonům.
  • Dvojí systém ABS s využitím kotoučových brzd a stupňovitě nastavitelným brzdným účinkem umožňuje bezpečně řídit vozidlo při neskutečných 62 km/hod. To je pro „hydrostat“ nevídaná hodnota